İstanbul Üniversitesi
http://adalet.istanbul.edu.tr/?p=8202
Export date: Sun Jun 24 20:12:54 2018 / +0000 GMT

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Adalet Örgün Eğitim Okul Birincisi Birol Öztürk’ün Mezuniyet Töreninde Yaptığı Konuşma


Sayın müdürüm, sayın akademisyenlerim, değerli misafirler ve arkadaşlarım! Mezuniyet törenimize hoş geldiniz.

Zamanın su gibi akıp geçtiğine bir kez daha şahit olduk. Acısıyla tatlısıyla ama yoğun bir tempoda iki senenin sonuna gelerek mezun olma hakkını elde ettik.

Türkiye Cumhuriyetinin ilk, Türk tarihinin en köklü üniversitesinden mezun olmanın haklı gururu içerisindeyiz.

Bilindiği gibi, İstanbul Üniversitesi gerek akademik kadrosu olsun, gerek eğitim kalitesi olsun Türkiyenin en iyi üniversitelerinden birisi, ancak ders geçmenin ve mezun olmanın da en zor olduğu okullardan birisi, dolayısıyla ben ve arkadaşlarım buradan mezun olarak aslında zor bir işi başarmış olduk.

Bu başarımızda en büyük etkenin ailelerimiz olduğunu düşünüyorum: Doğumumuzdan itibaren gerek yanımızda, gerek önümüzde, gerekse arkamızda durmak suretiyle bizleri bugünlere kadar getirdiler. Bizler de, onların bu emeklerini, böyle kaliteli bir üniversiteden mezun olarak, bir nebze de olsa, karşılığını verdik.

Bunun yanı sıra hocalarımıza da çok şey borçluyuz. Bize sadece birtakım akademik bilgilerin aktarılması noktasında değil, aynı zamanda yaratıcılığımızı arttırma ve bize yol gösterme noktalarında da yardımcı oldular. Onlara da sonsuz şükran borçluyuz.

Değerli arkadaşlar! Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde dünyamızın ve ülkemizin ihtiyaçlarının farkındayız. Bu ihtiyaçların en başında adalet kavramı gelmekte. İnsanoğlu doğumundan ölümüne kadar sürekli adalet arayışı içindedir ve aynı zamanda sürekli olarak kendisine adaletli davranılmasını bekler.

İşte bu noktada, bizlere büyük sorumluluk düşmektedir. Çünkü bizler adaletin tecelli edeceği kurum ve kuruluşlarda çalışacağız. Dolayısıyla görevimizi en iyi şekilde ifa etmek suretiyle yapmalıyız. İstanbul Üniversitesi mezununa yakışır bir biçimde görevimizi ifa etmeliyiz.

Son olarak, bu okulu birinci olarak bitirmemde emeği gecen başta ailem olmak üzere tüm hocalarımıza ve bana destek olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Mezuniyetimiz başta kendimiz olmak üzere ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.

 

Birol ÖZTÜRK


2016 Yılı Okul Birincisi


 
Post date: 2016-07-22 12:10:09
Post date GMT: 2016-07-22 09:10:09

Post modified date: 2016-07-22 12:25:31
Post modified date GMT: 2016-07-22 09:25:31

Export date: Sun Jun 24 20:12:54 2018 / +0000 GMT
This page was exported from İstanbul Üniversitesi [ http://adalet.istanbul.edu.tr ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com