2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Adalet Örgün Eğitim Okul Birincisi Birol Öztürk’ün Mezuniyet Töreninde Yaptığı Konuşma

Sayın müdürüm, sayın akademisyenlerim, değerli misafirler ve arkadaşlarım! Mezuniyet törenimize hoş geldiniz.

Zamanın su gibi akıp geçtiğine bir kez daha şahit olduk. Acısıyla tatlısıyla ama yoğun bir tempoda iki senenin sonuna gelerek mezun olma hakkını elde ettik.

Türkiye Cumhuriyetinin ilk, Türk tarihinin en köklü üniversitesinden mezun olmanın haklı gururu içerisindeyiz.

Bilindiği gibi, İstanbul Üniversitesi gerek akademik kadrosu olsun, gerek eğitim kalitesi olsun Türkiyenin en iyi üniversitelerinden birisi, ancak ders geçmenin ve mezun olmanın da en zor olduğu okullardan birisi, dolayısıyla ben ve arkadaşlarım buradan mezun olarak aslında zor bir işi başarmış olduk.

Bu başarımızda en büyük etkenin ailelerimiz olduğunu düşünüyorum: Doğumumuzdan itibaren gerek yanımızda, gerek önümüzde, gerekse arkamızda durmak suretiyle bizleri bugünlere kadar getirdiler. Bizler de, onların bu emeklerini, böyle kaliteli bir üniversiteden mezun olarak, bir nebze de olsa, karşılığını verdik.

Bunun yanı sıra hocalarımıza da çok şey borçluyuz. Bize sadece birtakım akademik bilgilerin aktarılması noktasında değil, aynı zamanda yaratıcılığımızı arttırma ve bize yol gösterme noktalarında da yardımcı oldular. Onlara da sonsuz şükran borçluyuz.

Değerli arkadaşlar! Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde dünyamızın ve ülkemizin ihtiyaçlarının farkındayız. Bu ihtiyaçların en başında adalet kavramı gelmekte. İnsanoğlu doğumundan ölümüne kadar sürekli adalet arayışı içindedir ve aynı zamanda sürekli olarak kendisine adaletli davranılmasını bekler.

İşte bu noktada, bizlere büyük sorumluluk düşmektedir. Çünkü bizler adaletin tecelli edeceği kurum ve kuruluşlarda çalışacağız. Dolayısıyla görevimizi en iyi şekilde ifa etmek suretiyle yapmalıyız. İstanbul Üniversitesi mezununa yakışır bir biçimde görevimizi ifa etmeliyiz.

Son olarak, bu okulu birinci olarak bitirmemde emeği gecen başta ailem olmak üzere tüm hocalarımıza ve bana destek olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Mezuniyetimiz başta kendimiz olmak üzere ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.

 

Birol ÖZTÜRK

2016 Yılı Okul Birincisi

 

22/07/2016
1296 defa okundu

Kalenderhane Mah. 16 Mart Şehitleri Cad. No: 20

(Vezneciler Metro Durağı Karşısı) Vezneciler/Fatih- İSTANBUL

E-mail:adalet_myo@istanbul.edu.tr

Tel: 0(212) 440 00 00 Dahili: 14027-14028 Fax :(0212) 440 03 65